DWF Labs’ın el attığı kripto projeleri kurudu: Hepsi çöktü!

DWF Labs’ın yatırım yaptığı ve alım gerçekleştirdiği kripto paralarda dikkat çekici bir aşağı yönlü hareketlilik söz konusu.

Kripto piyasa yapıcı ve yatırım şirketi DWF Labs, el attığı kripto para birimlerini uçurmasıyla popülerlik kazandı. DWF Labs’ın adının geçtiği kripto projeleri, ilerleyen günlerde yükselişler yaşadı ancak işler bir anda tersine döndü.

Son birkaç gündür DWF Labs’ın yatırım yaptığı veya alım gerçekleştirdiği projelerde düşüşler meydana geldi. Özellikle LEVER yüzde 30’dan fazla değer kaybı yaşadı.

DWF Labs’ın el attığı kripto projeleri çakıldı

Son günlerin popüler yatırım grubu ve piyasa yapıcısı DWF Labs’ın el uzattığı kripto paralarda güçlü düşüşler meydana geldi. DWF Labs, tıpkı bir dönemin Alameda Research’ü gibi yükselişini sürdürüyor. Ekip, daha çok düşük piyasa değerine sahip projelere yöneliyor. Peki ekibin elindeki kripto paralarda son durum ne?

DWF Labs ve Air DAO (AMB) ilişkisi

DWF Labs geçtiğimiz günlerde en büyük yatırımlarından birisini Air DAO (AMB) üzerinde yapmıştı. Air DAO projesine, 7,5 milyon dolar yatıran kuruluş, projenin yüzde 25’e yakın arzını cüzdanına ekledi. DWF Labs, Air DAO’dan 1,5 milyar AMB satın aldı.

Haberin etkisiyle 0,01 dolar seviyesinden 0,01450 dolara kadar yükselen AMB, yalnızca bir gün sonra 0,00997 dolara geriledi. Yüzde 45’lik bir yükseliş ve düşüş peş peşe geldi. Yatırımcılar, DWF Labs’ı takip ederek satın aldığı AMB’de ciddi kayıplar yaşadı.

DWF Labs ve LeverFi (LEVER) ilişkisi

DWF Labs’ın bir diğer projesi ise LeverFi (LEVER). 21 Eylül tarihinde şirket, LeverFi projesinden 2,85 milyon dolarlık LEVER elde etti. Bu token’lar, Lookonchain’e göre projenin pasif gelir cüzdanından gönderildi. DWF Labs, elde ettiği LEVER’ları Binance’e aktardı. Haber akışının da etkisiyle LEVER yüzde 70’e yakın bir yükselişe imza attı.

Ancak AMB’ye benzer grafik, LEVER tarafında da görüldü. DWF Labs haberlerinden sadece bir gün sonra LEVER için düşüş çanları çalmaya başladı. LEVER, yükseldiği hızla geri çakıldı.

DWF Labs ve Bluzelle (BLZ) ilişkisi

Popüler piyasa yapıcı ve yatırım şirketinin sonraki durağı ise Bluzelle (BLZ) oldu. Şirket, tıpkı Air DAO’da yaptığı yatırımın benzerini Bluzelle için yaptı. Lookonchain verilerine göre DWF Labs, Bluzelle şirket cüzdanından yaklaşık 2,25 milyon dolarlık token aldı.

Yaptığı yatırım sonucu 11,46 milyon BLZ’ye sahip olan DWF Labs hızlıca bu token’ları Binance’e aktardı. Haber akışının yoğun olduğu 26 Eylül tarihinde BLZ için düşüş senaryosunun zemini atıldı.

DWF Labs’ın BLZ ile ilişkisi gündeme düştükten sonra projede büyük düşüş yaşandı. 26 Eylül’den bu yana BLZ yüzde 31 değer kaybetti. BLZ, DWF Labs öncesinde 0,1911 dolar seviyesinde hareketliliğini sürdürürken, bugünlerde 0,13 dolar bandına yapışmış durumda.

DWF Labs ve Floki (FLOKI) ilişkisi

Piyasa yapıcı şirket DWF Labs’ın belki de en heyecanlandıran etkileşimi Floki tarafındaydı. Lookonchain, DWF Labs’ın Floki’ye ait bir cüzdandan 278 bin dolarlık FLOKI aldığını duyurdu. 15,84 milyar FLOKI’yi elde eden DWF Labs, 30 Eylül’de büyük bir heyecan uyandırdı.

DWF Labs ve Floki ilişkisinin gündeme düşmesiyle FLOKI yüzde 27 yükseldi. Büyük bir çıkış yapan FLOKI, memecoin’ler arasında en çok yükselen kripto para birimi olmayı başardı. Kripto yatırımcıları FLOKI için boğa koşusu bekledi. Ancak AMB, LEVER ve BLZ’nin başına gelenler FLOKI’ye de sıçradı. FLOK haber akışından sadece birkaç saat içerisinde başladığı düşüşle yüzde 16 çakıldı.

DWF Labs ve Frontier (FRONT) ilişkisi

DWF Labs’ın belki de en acımasız davrandığı kripto projesi Frontier (FRONT) oldu. Yine 26 Eylül tarihinde, Lookonchain, DWF Labs’ın Binance’ten 127 bin dolarlık FRONT çektiğini duyurdu. Bu çekimle DWF Labs’ın cüzdanında 300 bin dolarlık FRONT birikti. Yaklaşık 700 bin FRONT’a sahip olan şirket, Frontier projesine yatırım yaptığının sinyalini verdi.

Haberin gündeme düşmesiyle harekete geçen FRONT kısa sürede yüzde 60’lık bir yükselişe imza attı. Kripto para piyasası adeta DWF Labs’ın Frontier ile ilişkisini değerlendirmek için mücadele etti. Hızlı ve güçlü alımlar FRONT fiyatını 0,43 dolar seviyesinden 0,69 dolara taşıdı.

İşler tıpkı diğer projelerde olduğu gibi ilerledi ve sadece saatler sonra FRONT için büyük çöküş başladı. DWF Labs ve FRONT ilişkisinden saatler sonra düşüş derinleşti ve FRONT haber etkisiyle ulaştığı noktadan yüzde 56’lık düşüş yaşadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx