Dikkat: 2X Yapan Bu Altcoin Ekibi Satıyor, Fiyat Sert Düşüyor!

Geçtiğimiz ay Microsoft ile ortaklık kuran merkezi olmayan finans (DeFi) LeverFi’nin token fiyatı uçuşa geçti. Altcoin bu önemli ortaklığın ardından piyasada da önemli bir gündem konusu oldu. Bununla birlikte Lookonchain’in bildirdiğine göre bu yükselişin ardından proje ekibi satışa geçti. Bu gelişmelerin ortasında LEVER fiyatı sert düşüş gördü.

Ekip satışa geçti, altcoin fiyatı sert düştü

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, geçtiğimiz ay Microsoft, merkezi olmayan finans (DeFi) sektörünün karşılaştığı zorlukların üstesinden gelmeyi amaçlayan yapay zeka destekli bir çözüm başlatmak için LeverFi ile güçlerini birleştirdi. Bu gelişmenin ardından altcoin fiyatı güçlü bir artış kaydetti. Bu süreçte LEVER fiyatı 2X yaptı. Son bir gelişmede on-chain analitik platformu Lookonchain’in bildirdiğine göre proje ekibi satışa başladı. Bu hamlede tokenin fiyatındaki güçlü yükseliş etkili oldu. Lookonchain, ekibin tokenleri Binance’a boşalttığını ve satışa başladığını belirtiyor. Bu bağamda Lookonchain , şu paylaşımı yaptı:

LeverFi Farming Reserves, DWF Labs’a 3.3B LEVER (6.36 milyon dolar) aktardıktan sonra LEVER fiyatı ~% 100 arttı. Ardından LeverFi Farming Reserves, fiyat arttıktan sonra Binance’e 1.14B LEVER (1.95 milyon dolar) ve Bybit’e 60M LEVER (103 bin dolar) yatırdı.

Basın zamanında LEVER yaklaşık %28 düşüşe 0,001717 dolardan işlem görüyordu. Ayrıca, 24 saatlik işlem hacmi 67.807.221 dolar seviyesinde. Altcoin, mevcut CoinMarketCap sıralamasında 378 sırada yer alıyor.

LEVER günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Microsoft ve LeverFi ortaklığı

Microsoft ve LeverFi, yapay zeka destekli bir çözüm başlatmak için güçlerini birleştirdi. Bu sayede, merkezi olmayan finans (DeFi) sektörünün karşılaştığı zorlukların üstesinden gelmeyi amaçlıyorlar. DeFi ekosistemi, güvenlik saldırıları, zayıf risk yönetimi politikaları gibi bazı önemli zorluklarla boğuşuyor. Bu zorluklar, kullanıcılar arasında güven eksikliğine yol açtı. Ayrıca, DeFi altcoin alanına giren yeni kullanıcılar için büyük bir engel olmaya devam ediyor.

LeverFi, bu engellerin üstesinden gelmek için Microsoft ile işbirliği içinde bir yapay zeka portföy yönetim asistanı olan Morpheus’u piyasaya sürdüğünü söyledi. Morpheus, makine öğrenimi yoluyla portföy yönetimi içgörüleri ve on-chain izleme sağlıyor. Böylece, kullanıcıların karmaşık DeFi ortamında gezinmelerine yardımcı olmayı amaçlıyor. Yapay zeka destekli asistan, piyasa anomalilerini tespit edecek. Ayrıca, kullanıcıları portföy yönetiminde destekleyecek, riskleri azaltacak ve yaygın tuzaklardan kaçınacak. Morpheus, biri protokoller ve diğeri kullanıcı cüzdanları olmak üzere iki temel yapay zeka motorundan oluşuyor. Protokol motoru, kullanıcıları gerçek zamanlı olarak korumayı amaçlıyor. Böylece, güvenlik açıklarını veya protokol risklerini tarıyor, izliyor ve bunlara tepki veriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx