Ünlü isimler 6 Şubat depremini unutmadı

ESRA EROL

Sunucu Esra Erol “Tam bir yıl önce bugünün gecesi, nasıl kabuslu bir sabaha uyanacağımızı bilmiyorduk. Öyle bir acıya uyandık ki iyileşmemiz daha çok uzun zaman sürecek…” ifadelerini kullandı.

HAMDİ ALKAN

Antakyalı olan oyuncu ve yönetmen Hamdi Alkan, paylaşımına “Kaybolan, yitip giden, çocukluğum, gençliğim… Ve toprağa karışan dostlarım, akrabalarım… Büyük ailem… Ve yarım kalan hikayeler… Yazılamamış şiirler Gözyaşlarına, meçhule karışan hayaller ve umut kırıntıları. Bizler için bir yıl bir tuş ile bir saniyede ifade ediliyor ama şehirde kalanlar için her saniye bir yıl gibi geçiyor. Belki de hiç geçmiyor, zaman duruyor. 04.17 de asılı kalıyor. Antakya benim nefesimdi. Öyle kalacak” notunu düştü.

EZGİ MOLA

“Hiç geçmeyecek, azalmayacak, telafisi olmayan, tarifsiz acı”

NURGÜL YEŞİLÇAY

“1 yıl önce… 6 Şubat’ta kâbus gibi bir sabaha uyandık. Hiç unutmadık, çok üzgünüz”

YASEMİN SAKALLIOĞLU

Yasemin Sakallıoğlu, paylaşımında “6 Şubat 2023, 4.17… Kaç şey yazıp sildim. Hiçbiri bu tarihe karşı hissettiklerimi anlatmaya yetmedi” dedi.

PINAR ALTUĞ

Altuğ, paylaşımında “6 Şubat 2023… Hiç unutmadığımız, unutamayacağımız bir tarih” ifadelerini kullandı.

ALİŞAN

“Çok büyük bir yıkım ve acı yaşadık 1 sene önce bugün..Kaybettiğimiz bütün canlarımıza Allah’tan rahmet ve yakınlarına sabırlar diliyorum”

YASEMİN ŞEFKATLİ

Yasemin Şefkatli paylaşımına “Uyumak için ışıkları kapattığımız evlerimizin ışıkları bir daha hiç açılmadı” notunu düştü.

DEMET AKALIN

Şarkıcı Demet Akalın, “Unutmadık” paylaşımında bulundu.

MUSTAFA RAHMAN TOHMA

Depremde annesini kaybeden Seren Serengil’in sevgilisi Mustafa Rahman Tohma ise “Yarıya indirin bayrakları, memleketimde yas var. Bugün herkesin kalbi sıkışıyor. Herkes bir köşede ağlıyor… Sevdiklerimiz öldü, memleketimiz öldü. Bu acıya yürek dayanmıyor” dedi.

ŞAHAN GÖKBAKAR

“6 Şubat depreminde kaybettiğimiz tüm canlarımıza Allah rahmet eylesin. Mekanları cennet olsun. Geride kalan sevdiklerine, ailelerine sabır diliyorum. Başımız sağolsun… Unutmadık, unutmayacağız”

EZHEL

“Tam bir sene önce kaybettiğimiz canlarımızı saygıyla anıyorum. Güzel ülkemize ve insanımıza sabır ve baş sağlığı diliyorum”

ÖZGE ÖZPİRİNÇCİ

“Unutmayışımız, her gün her saniye hatırlıyor olmayışımıza mahcup hep. Soramadığımız hesaplar ve saramadığımız yaralarla, birbirimize çare olmaya çalışmanın çaresizliğiyle farklı bir karanlıkta aynı ışığı arıyoruz hala”

EBRU GÜNDEŞ

“Unutmadık, unutmayacağız”

EDİS GÖRGÜLÜ

“Acımız dinmez. Kaybettiğimiz canlarımızı rahmetle anıyorum”

FARAH ZEYNEP ABDULLAH

“Geçen sene bu saatler hayatını kaybedenler, sevdiklerini kaybedenler, yuvalarını kaybedenler için son normal saatlerdi… yardım etmeye çalışanların da bi parçası o enkazlarda kaldı. Hayatlarımız, duyduğumuz, şahit olduğumuz şeylerden sonra asla aynı olamaz. 6 Şubat iyileşemez koskoca bir kara leke olarak kalacak”

KAAN URGANCIOĞLU

BURAK ÖZÇİVİT

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx