Kripto Para Milyarderi, Bu 8 Altcoin’e Yatırım Yaptı!

Mark Cuban kripto para alanında tanınmış bir isim. Bu girişimci ve milyarderin çok sayıda kripto yatırımı var. Yakın tarihli bir Twitter thread’inde MooMs, Cuban’ın yatırım yaptığı sekiz kripto projesini ele aldı. Büyük isimlerin hangi projelere yatırım yaptığını bilmekten asla zarar gelmez. İşte Cuban’ın portföyündeki sekiz coin…

Cuban, Swell Network (SWELL)’e yatırım yaptı

Swell Network, likit stake etmeyi basitleştirir. ETH stake edebilir ve çeşitli DeFi projelerinde getirinizi optimize edebilirsiniz. Bu amaçla Swell size likit stake tokenları olan swETH verir. Şu anda, platformlarında 38.402 ETH stake edilmiş durumda. SwETH’leri için APR (yıllık getiri yüzdesi) yüzde 2,51’dir, ancak bir güçlendirici ile yüzde 34,51’e kadar çıkar.  Platform ayrıca bazı iyi yatırımcılara sahipti. 3,75 milyon dolar toplamayı başardılar. Bazı destekçiler, örneğin Apollo Crypto veya Framework Ventures olarak gösterilebilir.

Kripto para milyarderinin odağındaki diğer proje, Seashell

Seashell, Blueberry Vaults isimli kasalar sunmaktadır. DeFi ödülleri almak için basit ve kolay bir yol sunarlar. Şu anda yalnızca Arbitrum zincirini destekliyorlar. Seashell’in henüz bir token’ı yok. Ayrıca Mark Cuban, Solana, Avalanche ve Polygon diğer yatırımcılar arasında yer alıyor. Seashell tohum turunda 6 milyon dolar topladı. Popüler GMX borsasını kullanıyorlar. Seashell üç farklı kasa sunar:

 • 16,92 APR ile 3x kaldıraçlı kasa.
 • 8,19 APR ile kaldıraçlı olmayan bir kasa.
 • 4,35 APR ile bir USDC kasası.

Injective (INJ) de listede

Injective, Cosmos IBC ekosisteminin bir parçasıdır. Tokenları geçen yıl %574 gibi çarpıcı bir artış gösterdi. Şimdiye kadar 59,7 milyon dolar topladılar. Onları özel kılan şey, bir uygulama zinciri olmalarıdır. Bu, bir ana zincir olduğu, ancak her uygulamanın kendi zinciri olduğu anlamına gelir. Ancak, ana zincire bağlı kalırlar. Injective, her türlü finansal uygulama için özel olarak üretilmiştir. Bu finansal uygulamalara aşağıdaki gibi örnek gösterilebilir:

 • Spot borsalar.
 • Türev borsaları.
 • Tahmin piyasaları.
 • Diğer çeşitli seçenekler.

Offchain Labs yatırımı dikkat çekiyor

Offchain Labs, Arbitrum Blockchain’ini inşa eden ekiptir. Ayrıca Prysmatic Labs’in de arkasındalar. Burada Ethereum için teknik bir altyapı inşa ediyorlar. Başka bir deyişle, Ethereum için ölçeklendirme çözümleri inşa ediyorlar. Offchain Labs 173,7 milyon dolardan daha az para toplamadı. Mark Cuban’ın yanı sıra, diğer tanınmış kripto yatırımcılarının bir listesini görüyoruz. Örneğin, Pantera Capital, IOSG Ventures, Samsung Next veya Stone Bridge.

Beşinci sırada Zapper var

Zapper, kişisel Ethereum etkinlik beslemeleri oluşturmanıza olanak tanır. Öte yandan, küratörlü listeler de sunmaktalar. Ayrıca, 9 zincir için bir takas ve köprüleme seçeneği sunuyorlar. 16,5 milyon dolar topladılar. Destekçiler arasında Coinbase Ventures veya CoinGecko yer alıyor.   Zapper, Ethereum tabanlı zincir içi portföyünüzü izler. Her türlü Web3 verisine erişebilirsiniz. Erişim sağlanan veriler aşağıdaki şekilde:

 • Portföy izleyici.
 • Sosyal uygulamalar.
 • NFT projeleri ve pazar yerleri.
 • Kripto cüzdanları.
 • Ticaret platformları.
 • Borsalar ve daha fazlası.

Kripto para milyarderinin portföyünde Yuga Labs var

Yuga Labs, BAYC ya da Bored Ape Yacht Club’ı yaratan ekiptir. Yani, burada NFT bölgesine giriyoruz. BAYC’den sonra Bored Ape Kennel Club ve Mutant Ape Yacht Club’ı da yarattılar. Ayrıca oyunlaştırılmış bir metaverse olan Otherside’ı da yayınladılar. 2022’de CryptoPunks ve Meebits’i satın aldılar. Bunlar 2017’de Larva Labs’den ortaya çıktı. Bahsedilen tüm NFT projeleri birinci sınıf NFT projeleri arasındadır. Yuga Labs bugüne kadar 450 milyon dolar topladı. Animoca Brands ve a16z, Yuga Labs’ın diğer destekçileridir.

Cuban’ın listesinde Polygon Labs (MATIC) yer alıyor

Polygon Labs şu anda Ethereum’un eksikliklerini çözmek için en popüler Layer-2 çözümlerinden biridir. Bu eksiklikler ölçeklenebilirlik ya da ucuz ve hızlı işlemler olarak gösterlebilir. Bu yıl, Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi, yeni ortaklıklarla sürekli haberlerde yer aldılar. Diğerlerinin yanı sıra Disneyland, Starbucks, Stripe, Adidas ve Meta işbirlikleri dikkat çekti. Temmuz 2023’te tokenomiklerinde bir güncelleme yaptıklarını duyurdular. Ayrıca zkEVM’yi de tanıttılar.  Bu, Ethereum Virtual Machine için ölçeklenebilir bir çözüm. Böylece akıllı sözleşmelerin ve geliştirici araçlarının entegrasyonuna izin veriyor. Bugüne kadar 451 milyon dolar topladılar.

Listedeki son coin, Axie Infinity (AXS)

Axie Infinity en başarılı Blockchain oyunlarından biridir. P2E (Kazanmak için Oyna) mekanizmasına sahiptir ve COVID-19 sırasında çılgınca popüler olmuştur. Özellikle Filipinler gibi gelişmekte olan ülkelerde çok popülerdi. Oyunculara ekstra bir gelir akışı sundu. Animoca Brands, Axie’nin arkasındaki ekiptir. Sonuç olarak, Blockchain oyun alanında hesaba katılması gereken bir güç haline geldiler. Bugüne kadar 311 milyon dolar topladılar. Cuban’ın yanı sıra Binance ve Paradigm de destekçileri arasında.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx