DSP lideri Önder Aksakal’dan CHP’ye dikkat çeken çağrı: Hükümetimizin dış politikasını siz de destekleyin

DSP Genel Başkanı

Önder Aksakal

, “Dilerim ki CHP başta olmak üzere tüm siyasi yapılar devletimizin kararlı dış politikasının yanında yer alacak söylemlerle yeni bir süreci başlatırlar ve olası tehditler daha kolay bertaraf edilebilir” dedi.

Aksakal, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü ile İdareciler Günü’nü kutladı.

14 ve 28 Mayıs tarihlerinde yapılan seçimlere vatan millet sevdalılarının inançlı ve kararlı mücadelesinin damgasını vurduğunu ifade eden Aksakal, “Şimdi de 31 Mart’ta yapılacak mahalli idareler seçimlerini rövanşist bir anlayışla gerçekleştirme çabasında olan ve yenilmekten zevk alan bir sözde muhalefet yapısıyla karşı karşıyayız. Demokrasi söylemlerinin üstünde tepinirken, siyasi partilerin seçimlerde özgürce aday çıkarmalarına ve demokratik yarışlara tahammülü olmayanları ibretle izlemeye devam ediyoruz” diye konuştu.

“Olası tehditler daha kolay bertaraf edilir”

Türkiye’nin dış politikasının, bölge merkezli bir anlayış temelinde sürdürüldüğünü ve “Yurtta barış, dünyada barış” stratejisinin tam olarak hayata geçirildiği bir düzeyde olduğunu vurgulayan Aksakal,

“Dilerim ki CHP başta olmak üzere tüm siyasi yapılar, devletimizin kararlı dış politikasının yanında yer alacak söylemlerle yeni bir süreci başlatırlar ve olası tehditler daha kolay bertaraf edilebilir”

değerlendirmesinde bulundu.

Emeklilerin aylıklarındaki durumun acilen çözüme kavuşturulması gerektiğini dile getiren Aksakal, emekliler için memura verilecek zam oranında bir maaş artışı öngörmenin, var olan sıkıntının giderilmesinden uzak bir değerlendirme olacağını kaydetti.

Aksakal, Kıbrıs’taki BM Barış Gücü’nün görev süresinin, garantör devlet olarak Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin onayı alınmadan uzatılması halinde, BM Barış Gücü askerlerinin KKTC topraklarından çıkarılması gerektiğini aktardı.

DSP Genel Başkanı Aksakal, toplantının ardından Parlamento Muhabirleri Derneğini ziyaret ederek, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx