Daltonlar suç örgütüne operasyon

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, ortak çalışma yürüttü. Interpol tarafından ‘kırmızı bülten’ ile aranan ve yurt dışında olduğu tespit edilen ‘Can Dalton’ kod adlı Beratcan Gökdemir’in liderliğini yürüttüğü ‘Daltonlar’a suç örgütüne yönelik harekete geçildi.

Suç örgütü mensuplarının İzmir’de gerçekleştirdiği eylemlerle ilgili örgüte maddi destek sağlayan, aynı zamanda eyleme katılarak örgüt mensuplarıyla birlikte hareket eden şüphelilere yönelik dün, ‘Kafes 41’ adı altında operasyon yapıldı. İzmir başta olmak üzere İstanbul ve Kütahya’da toplam 11 ev, 1 iş yeri ve 2 araca eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Operasyonda 8 şüpheli, silahlarıyla birlikte yakalanıp, gözaltına alındı.Öte yandan söz konusu örgüte ve mafya tipi yapılanmalara silah sağlayan kişilere yönelik İzmir, Dikili, Torbalı, Menemen Cumhuriyet Başsavcılıkları koordinesinde yine, dün yapılan operasyonda 3 kişi daha gözaltına alındı. Her iki operasyonda gözaltına alınan toplam 11 şüpheli, İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Şüphelilerin ev iş yerlerinde yapılan aramalarda ise 14 tabanca, 6 av tüfeği, 8 tabanca sürgüsü, 3 tetik mekanizması, 4 tabanca namlusu, 2 tabanca gövdesi, 1 tabanca kabzası, 4 tüfek namlusu, 1 tüfek kabzası, 328 fişek, 13 şarjör, 66 kartuş, 15,68 gram esrar ve 59 uyuşturucu hap ele geçirildi. Gözaltından şüphelerin emniyetteki işlemlerinin sürdüğü bildirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx