CHP Gençlik Kollarından 73 bin öğrenciye ‘Demokrasi Bileti’

ANKARA – CHP Gençlik Kolları Demokrasi bileti kampanyasını tamamladı. Yaklaşık 73 bin öğrenci ‘Demokrasi Bileti’ni kullanarak ikametgahlarına gitti.

CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Gençosman Killik kampanyaya ilişkin şöyle konuştu:

“Sevgili arkadaşlar; karşınıza Demokrasi Bileti kampanyasını başarıyla sonuçlandırmanın mutluluğuyla çıktım. Gençlerin sandığa gitmesi AK Parti’nin en büyük kabusuydu. Bu yüzden seçimleri hazirandan mayıs ayına aldılar. İstediler ki gençler memleketlerine dönüp oy kullanamasın. Ancak bağışçılarımız büyük bir dayanışmayla öğrencilerin oy kullanabilmesine imkan sağladılar. Arkadaşlarımız da bu bağışların doğru yere ulaştığına emin olmak için titizlikle başvuruları inceledi ve kupon kodlarını öğrencilere gönderdi. An itibariyle tüm başvuruları karşılamış durumdayız.

Yaklaşık 73 bin öğrenci Demokrasi Biletini kullanarak ikametgahlarına gitti. Otobüs organizasyonu yaparak, araç temin ederek gönderilenlerle beraber toplamda 160 bine yakın gencin oy kullanmasına yardımcı olmuş durumdayız.

Burada bir parti ayrımı göz etmedik, çünkü gençlerin en doğru kararı vereceğinden eminiz. Tüm bağışçılara ve bize bu kampanyada eşlik eden TÜLOV’a şükranlarımızı sunuyoruz.”

Killik oy kullanacak gençlere ilk turda bitirelim çağrısı yaptı, “Bir oy farkla hak ettiğin gençliği yaşayabilirsin. Değişim senin elinde” dedi. (DUVAR)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir