Ahmet Davutoğlu: ‘Kılıçdaroğlu’nun Oyu Artacaksa Cumhurbaşkanı Yardımcılığından Çekilirim

Katıldığı televizyon programında konuşan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na yararlı olacaksa cumhurbaşkanı yardımcısı adaylığından çekilebileceğini açıkladı.

‘Kılıçdaroğlu ile iki kez seçim rekabeti yaptık, onun cumhurbaşkanlığını destekliyorum hiçbir ego yapmadan’

Millet İttifakı tarafında önemli bir gelişme yaşandı. Seçime günler kala Cumhurbaşkanlığı yardımcılığı üzerine tartışmalar gündeme geldi. 

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Yardımcısı adayı ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, TELE1’de katıldığı programda gazeteci Zeynel Lüle’nin sorularını yanıtladı.

Davutoğlu, ”Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, sizin Cumhurbaşkanlığı yardımcılığı görevinden feragat etmenizi istemesi halinde ne yaparsız?” sorusuna yanıt verdi.

‘Kılıçdaroğlu, isterse bir an bile düşünmem’

Davutoğlu’nun yanıtı ise şöyle : ”Arkadaşlar birçok kanaati oldu. Toplantılarda konuşulanları dışarı konuşmayı sevmem. Bu da dahil bütün opsiyonlar konuşuldu. Her konu konuşulabilir. Ben olabilecek bir makamdan değil, sahip olduğum makamı Türkiye için çekildi. Türkiye’nin en kudretli Başbakanlık makamını hiç tereddüt etmeden bıraktım. Kimse bana şuradan çekilir misin diyemez, bütün makamları gördük. Sayın Kılıçdaroğlu ile iki kez seçim rekabeti yaptık. Onun cumhurbaşkanlığını destekliyorum hiçbir ego yapmadan. Şimdi de derse kamuoyu, Kılıçdaroğlu tek çıksın benim için sorun yok. Önemli olan bir ekip olarak gören kitlelerin bize vereceği oyda olumlu yönde bir değişim olacaksa makamlar hiçbir önemi yok. 6-7 Cumhurbaşkanlığı yardımcısı bir karışıklık yaptıysa muhasebesi yapılır. Kılıçdaroğlu, isterse bir an bile düşünmem. Farklı kesimlere teminat vermek için bulunuyoruz.’

Davutoğlu’nun açıklaması sonrası gözler Kılıçdaroğlu’na çevrildi. Şu ana kadar konuya ilişkin açıklamada bulunmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir