Adana’da Vatandaşın Bit Pazarından Aldığı Bir Montun Cebinden Depremzedelere Yardım Parası Çıktı

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinden etkilenen 11 il içerisinde Adana da vardı. Adana’da bit pazarından mont alan vatandaş, cebinden bir miktar para buldu. Para ile birlikte montun cebine konulan notu okuyunca ise montun depremzedelere yardım için gönderildiği ortaya çıktı.

6 Şubat tarihinde yaşanan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki Kahramanmaraş depremler tüm Türkiye’yi derinden yaraladı. 50 bini aşkın kişinin hayatını kaybettiği depremin yaraları hala kapanmadı.

Depremden sonra evleri yıkılan ve sokakta kalan vatandaşlara milyonlarca kişi yardım elini uzattı. Bu dönemde bölgeye vatandaşlar kıyafet yardımı da yaptı.

11 ili yıkıma uğratan 6 Şubat depreminde yardım gönderilen şehirlerden biri olan Adana’da herkesi şaşkına çeviren bir olay yaşandı.

Depremin üzerinden 11 ay geçtikten sonra Adana’da halen yaralar sarılmaya çalışılıyor. Ancak yapılan yardımlar ne yazık ki yerine ulaşamamış.

Bit pazarından kendine mont alan bir vatandaşın yaşadıkları haberlere konu oldu. Bu dönemde ulaşım araçları ile diğer illerden gönderilen yardımlardan biri bit pazarından çıktı.

Montun cebinde 50 tl ve bir de not bulan vatandaş, bunun bir depremzedeye ulaştırılmak üzere gönderildiğini düşündü.

Yardım için gönderilen o montun bit pazarında satışa çıktığına dair yorumlar yapıldı. Paranın yanına koyulan notta ise depremzedeler için bir not bırakıldığı görüldü.

İşte o notta yazılanlar??

‘Bu mont kime nasip olur bilmiyorum. Gönül isterdi ki size daha fazlasını verip yardım edeyim ama elimden ancak bu kadar geldi. Allah yardımcınız olsun.’

Herkesin aklındaki soru, “Depremzedelere gönderilmiş yardım değil mi ?” oldu.

??

??

??

??

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx