2023’ün En İyi Korku Oyunlarını Sıralıyoruz!

2023 artık bitmeye çok yaklaştı ve senenin en iyi korku oyunlarından bazılarına göz atabiliriz. Bu yıl içerisinde çıkmış ve oyunculara ecel terleri döktürmüş bazı yapımlara gelin birlikte bakalım. 

1. Alan Wake 2

%100 bir korku oyunu diyemeyiz belki de ancak atmosferi ve oynanışı bakımından gerim gerim gerdiren Alan Wake 2, sadece yılın en iyi korku-gerilim oyunlarından birisi değil, aynı zamanda en iyi yapımlarından da birisi. Muhteşem hikayesi, yenilikçi oynanışı ve az önce bahsettiğimiz hayran bıraktıran atmosferi ile birlikte kesinlikle deneyimlenmesi gereken bir yapım.

2. Blood West

Aslında daha önceden Erken Erişim sürecinde yer alsa bile tam sürüme 5 Aralık 2023 tarihinde geçen Blood West, retro temasıyla oyuncuları geren bir FPS oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Tam sürüme geçtikten hemen sonra satışları patlayan ve Steam listelerinde ilk sıralara oynayan yapım, gerçekten kendine hayran bıraktıran bir atmosfere sahip.

3. Dead Island 2

Korku ve gerilim açısından akıllarda iyi bir izlenim bırakan Dead Island 2, oldukça iyi mekanikler ile karşımıza çıkmıştı. Belki bu listede yer alan en ‘korkunç’ oyun değil ancak tür bakımından girmeyi de hak ediyor diye düşünüyoruz. Yıllar süren çalkantılı geliştirme sürecinden sonra oyuncular tarafından çok fazla sevildi kendisi.

4. Dead Space Remake

Zaten Dead Space denilince akan sular duruyor. Bu sebeple 2023’te Remake olarak karşımıza gelmesiyle birlikte korkmadan duramazdık öyle değil mi? Ocak ayında piyasaya sürüldüğünden beridir çoğu listede en üst sıralarda yer almayı başardı. Özüne sadık bir yapı benimsemesi ise seriyi seven oyuncular için altın değerinde oldu.

5. DREDGE

Aslen bağımsız bir yapım olan DREDGE, dışarıdan kolay bir balık tutma simülasyonu gibi görülebilir. Ancak Lovecraft temasını benimsediği için ortaya çıkan korku ve gerilim ögelerini yabana atmak olmaz. Ürpertici kasaba halkı bir yana, atmosferinin getirdiği gerilim hissiyatının da oldukça güzel durduğunu söylememiz gerekiyor.

6. Lethal Company

Özellikle son zamanların en popüler yayın oyunlarından birisi olan Lethal Company, çıktığı süreçte 100 binden daha fazla oyuncuya erişen nadir bağımsız yapımların başında geliyor. Coop bir hayatta kalma-korku deneyimi sunan oyunun başarılı muadili oldukça fazla olmasından dolayı pek dikkate alınmayabilir diye düşünmüş olabilirsiniz ancak durum hiç de sandığınız gibi olmadı.

7. Resident Evil 4 Remake

Yine başarılı bir Remake ve yine başarılı bir Resident Evil oyunu. 2023’ün en iyi korku oyunları kategorisine çok rahat bir şekilde girebilen Resident Evil 4 Remake, orijinal oynanışını koruyan ve teknolojik anlamda geliştiren bir yapım olmayı başarmıştı. Yer yer korku dolu, yer yer ise gerilim dolu anlar yaşamak isterseniz bu oyuna mutlaka göz atınız.

8. Sons Of The Forest

The Forest’ın devamı niteliğinde olan Sons Of The Forest, Şubat ayının sonlarına doğru çıkarken çok fazla rekoru da beraberinde getirmişti. Şimdiye kadar en çok istek listesine eklenen ve en çok beklenen oyun olmasının yanı sıra, çıktığı gün Steam sunucuları çökmüş ve bir müddet mağaza sayfasına ulaşılamamıştı. Şayet arkadaşlarınız ile birlikte muhteşem bir hayatta kalma-korku oyunu arıyorsanız o zaman doğru yerdesiniz demektir.

9. The Texas Chain Saw Massacre

Takım tabanlı bir hayatta kalma-korku oyunu olan The Texas Chain Saw Massacre, aynı Dead by Daylight içerisinde olduğu gibi hem kötülerden hem de hayatta kalmaya çalışanlardan oluşan bir online oyun. Ürpertici haritalar içerisinde ya hayatta kalmaya çalışacaksınız ya da tutsaklarınızın elinizden kaçmamasına özen göstereceksiniz!

10. WORLD OF HORROR

Atmosfer açısından oldukça başarılı bir iş çıkartan WORLD OF HORROR, 1980’lerin klasik korku kültürüne minimal grafikler eşliğinde oyuncuya sunmayı amaçlıyor. Yeri geldiğinde rahatsız edici bir korkunçluğa ulaşabilse bile 2023’ün en iyi korku-gerilim oyunları arasına adını altın harfler ile yazdırmayı başarıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx