Yatalak annesini yastıkla boğarak öldürdü

Posted by

Adana’nın Seyhan ilçesinde emekli Onur Güngör, bir mühlet evvel yaşlılığa bağlı hastalıklar nedeniyle yatağa bağımlı hale gelen annesi Neriman Güngör’ün bakımını üstlenip, Fatih Mahallesi’nde 3 katlı binanın taban katındaki meskenine yerleşti.

Güngör’ün üst kat komşusu, 13 Ağustos günü saat 08.30 sıralarında konuta inerek kapıyı çaldı lakin Gurur Güngör, açmayarak polis ve sıhhat takımlarını çağırmasını söyledi.

İhbarla meskene gelen grupları, Güngör’ü salondaki yatağında hareketsiz yatarken, oğlu Onur Güngör’ü ise banyoda bilekleri kesilmiş halde kanlar içinde buldu.

“YASTIKLA BOĞDUM”

Sağlık takımlarının incelemesinde Neriman Güngör’ün hayatını kaybettiği belirlendi. Birinci müdahalesi yapılan Onur Güngör ise ambulansla Seyhan Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Tedavisinin tamamlanmasının akabinde evvelki gün gözaltına alınan Güngör, Cinayet Ofis Amirliği’ne götürüldü. Sorguya alınan Güngör, Alzheimer hastası annesini yastıkla boğduktan sonra intihara kalkıştığını itiraf etti.

“DAYANILMAZ SIKINTILAR ÇEKİYORDU”

Şeref Güngör, sözünde, “Eşim ve çocuklarım rahatsız olunca annemi öteki bir meskene götürüp, bakmaya başladım. Annem daima ‘Ben ölmek istiyorum. Yaşadıklarımın sebebi sensin’ diyordu. Olaydan birkaç gün evvel de ‘Eşini ve çocuklarını yaylaya gönderdin. Biz burada yanıyoruz’ dedi. O günden sonra uygunca buhrana girdim. Ben de ‘Sen kimseyi sevmiyorsun. Ben de kimseyi sevmiyorum’ dedim. Annem dayanılmaz sıkıntılar çekiyordu. Onu huzura erdirdim” dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.