Ümit Özdağ: Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceğiz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Zafer Partisi Genel Merkezi’nde buluştu. Kısa bir görüşmenin ardından ikili beklenen açıklama için kameraların karşısına geçti. Kılıçdaroğlu, “Oturduk konuştuk kurmaylarımız bir araya geldi güzel sonuçlar elde edildi. Umarım Türkiye güzel günlere gebe zaten, çok daha güzel bir atmosferde seçim sonrası tekrar konuşacağız ve Türkiye’yi huzura kavuşturacak adımnları kararlılıkla atacağız” diyerek Özdağ’a teşekkür etti.

“Türkiye’nin en önemli sorunu hiç şüphesiz ülkemizde yaşayan 13 milyon sığınmacı ve kaçağın vatanlarına geri yollanmasıdır” diyerek sözlerine başlayan Ümit Özdağ ise özetle şunları söyledi:

“Bu 13 milyon sığınmacı vatanlarına geri yollanmadan ve yenilerinin gelmesi önlenmeden Türkiye’nin ekonomik sorunlarını aşamayız. Vatandaşlık satarak Türk halkının gayrimenkul almasını rahatlıkla sağlayamayız, sokaklarda güvenlik sağlayamayız. Bir ülkede 13 milyon sığınmacıyla ekonomisini güvenliğini doğru bir çizgiye oturtamayız. 14 Mayıs seçimlerine giderken Türk halkından zafer partisi olarak sığınmacıları vatanlarına göndermek için destek istedik.

“KEMAL BEY’LE SIĞINMACILARIN GÖNDERİLMESİ KONUSUNDA ANLAŞTIK”

Birinci turun sonunda gördük ki ortaya çıkan siyasi görünüm iki adayın 28’inde bir ikinci yarış için Türk halkının önüne gideceği çerçeveyi oluşturmuş ve AK Parti Genel Başkanvekili Numan Bey bizi ziyaret etti, destek istedi. Sığınmacılar konusunda ne yapmayı düşünüyorsunuz deyince anlattıkları şey sığınmacıların vatanlarına dönmesini içermiyordu. Kemal Bey’le görüştük Kemal Bey çok net bir şekilde sığınmacıların vatanlarına dönmesi gerektiğini ve bu politikayı izleyeceğnii söyledik. Detayları konuştuk. Zafer Partisi’nin önerdiği bir sene içinde insan haklarına uygun, Suriyelilerin Suriye’de güvenliğini sağlayacak ama Türk ekonomisi için de yükü kaldıracak, sokaklarımızda tekrar güvenliği sağlayacak bir model üzerinde kendisiyle fikir birliğine vardık ve bundan dolayı da Zafer Partisi olarak Sayın Kılıçdaroğlu’nu cumhurbaşkanlığı seçiminde ikinci turda destekleme kararı aldık.”

DESTEK ŞARTLARINI AÇIKLAMIŞTI

Ümit Özdağ, daha önce yaptığı açıklamalarda destek şartlarını 13 milyon sığınmacının gönderilmesi, Cumhuriyetin kuruluş esaslarının, Anayasa’nın ilk 4 maddesinin, 66. maddenin güvence altına alınması, PKK, FETÖ, DEAŞ gibi terör örgütleriyle mücadele olarak saymıştı.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir