Toplumsal Güvenlik Kurumu’ndan Ülker’e teşekkür evrakı

Posted by

Türkiye’nin başkan besin şirketi Ülker, Karaman vilayetinde 2021 yılında en çok prim ödeyen patron olması ve istihdama sağladığı katkılardan ötürü Toplumsal Güvenlik Kurumu tarafından teşekkür evrakına layık görüldü. 

Evrak, SGK Vilayet Müdürü Serdar Fındık ve SGK Vilayet Müdür Yardımcısı Hüseyin Hashan tarafından Ülker Karaman Fabrikası Genel Müdürü İsmail Özturan’a verildi. 
Karaman fabrikasının bölge için de ehemmiyetine dikkat çeken Özturan, “Ülkenin ihracatına katkıda ve bölgenin potansiyelinin ortaya çıkmasında değerli rol oynuyoruz. İstihdamımızla, Karaman’da geçen yılın en çok prim ödeyen patronu olmanın ülkemizin iktisadına katkı sağlamanın ve bu teşekkür evrakını hak etmenin memnunluğunu yaşıyoruz.” dedi. 

1424 KİŞİLİK İSTİHDAMIMIZLA 79 ÜLKEYE İHRACAT GERÇEKLEŞTİRİYORUZ

Ülker’in Karaman fabrikasında bisküvi, çikolata, gofret ve kek üretildiğini hatırlatan Özturan kelamlarına şöyle devam etti: “Toplam 1.424 çalışanımızla omuz omuza vererek, üretimimizle, ihracatımızla başta Karaman ilimiz olmak üzere ülkemize katma kıymet sağlamaya çalışıyoruz. Yıllık 110 bin tonluk üretime sahip fabrikamızdan 79 ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz.” 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.