Tesla, Full Self Driving beta sürümünü duyurdu

Tesla, Full Self Driving beta sürümünü duyurdu

Posted by

Full Self Driving güvenli olsa da otomobil üreticisi konuyla ilgili temkinli davranmaya çalışıyor. Elon Musk, Tesla’nın çarpışma olasılığını azaltmak için bir hafta boyunca sürüş davranışlarını izleyeceğini duyurdu. Sert fren ve çarpışma gibi durumlar yakından takip edilecek. Bu hareket, Full Self Driving betaları için alımı artırabilir ve Tesla şirketinin sistemi daha geniş sürümler için iyileştirmesine yardımcı olabilir.

Yeni piyasaya sürülen FSD 10.1 beta (esas olarak bir hata düzeltmesi) erkenden sunuldu. Ancak gelecekteki yazılımlar daha gösterişli olacak. Şirket genel bir kitleye en erken zamanda ulaşmanın yollarını arıyor.
Bununla birlikte, Tesla’nın hızlı Tam Kendi Kendine Sürüş genişlemesinden herkes heyecan duymuyor. Ulusal Ulaşım Güvenliği Kurulu’nun yeni lideri Jennifer Homendy, yakın zamanda Tesla’yı FSD teknolojisi için tehlikeli kötüye kullanıma yol açabilecek “sorumsuz” pazarlama yapmakla suçladı.

Ayrıca Tesla’nın iyileştirmeler için resmi önerilere yanıt vermediği de iddia ediliyor. Tam Sürüş Beta istekleri Tesla’nın hedeflerine eskisinden daha kısa sürede ulaşmasına yardımcı olabilir. Neticede problemler direkt olarak ortaya çıkacak. Ancak bazı eleştirmenler müşterilerin güvenliği hakkında bazı endişeler taşıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.