Son dakika: CEV Şampiyonlar Ligi’nde şampiyon VakıfBank! Destan yazdık

Kadın voleybolunda Avrupa’nın en büyüğü bugün belli oldu. Temsilcimiz VakıfBank, Imoco Volley’i 3-1 mağlup etti. CEV Şampiyonlar Ligi’nde şampiyon VakıfBank oldu.

VAKIFBANK – IMOCO VOLLEY: 3-1 (MAÇ SONUCU)

1. SET SONUCU: 25-22 (VakıfBank lehine)
2. SET SONUCU: 25-21 (VakıfBank lehine)
3. SET SONUCU: 23-25 (Imoco Volley lehine)
4. SET SONUCU: 25-21 (VakıfBank lehine)

İTALYANLAR EVİNDE GİBİ OYNADI

Slovenya’nın İtalya ile komşu olması ve Conegliano şehrinin karşılaşmanın oynandığı Ljubljana’ya çok yakın olması, tribünlerde İtalyan taraftarların büyük üstünlüğü oluşmasına neden oldu. Kafileler halinde otobüslerle gelen Imoco taraftarları, takımlarına büyük destek verirken, bu destek Vakıfbanklı oyuncuları ise olumsuz anlamda etkilemedi. Ayrıca aynı salonda bu maçın ardından oynanacak erkekler Şampiyonlar Ligi maçında da bir İtalyan ekibinin bulunması da, Imoco adına seyrici desteğini artıran bir faktör oldu. Salonda az sayıda olmakla birlikte Vakıfbank taraftarı da hazır bulundu. Bir kısmı civar ülkelerden gelen Türk taraftarlar ellerinden geldikçe takımlarını destekledi ve galibiyetin coşkusunu doyasıya yaşadı.

VAKIFBANK 5’İNCİ ŞAMPİYONLUK İÇİN SAHADA

VakıfBank, CEV Kadınlar Şampiyonlar Ligi’nde 2001 yılından itibaren uygulanmaya başlanan yeni formatta şu ana kadar 4 şampiyonluk kazandı. Temsilcimiz, Volley Bergamo ile birlikte kupayı en çok kazanan takım olma unvanını taşıyor. VakıfBank, Imoco Volley’i mağlup etmesi halinde kupayı 5’inci kez müzesine götürecek.

VakıfBank, Cev Şampiyonlar Ligi’nde 8’inci kez final oynayacak. Temsilcimiz, 10’uncu kez sezonu ilk 3 içerisinde tamamlamış olacak. Öte yandan FIVB Kulüpler Dünya Şampiyonası’nda da 4 şampiyonluğu bulunan VakıfBank kupayı müzesine en fazla götüren takım konumunda. 

VAKIFBANK’TA HEDEF 5’TE 5

VakıfBank, Imoco Volley’i mağlup etmesi halinde sezonu 5 kupayla kapatmış olacak. Sarı-siyahlılar sezonun geri kalan bölümünde FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonası, Spor Toto Şampiyonlar Kupası, Misli.com Sultanlar Ligi ve AXA Sigorta Kupa Volley’i müzesine götürdü.

VakıfBank ile Imoco Volley’in bu sezon karşı karşıya geldiği FIVB Dünya Kulupler Şampiyonası’nda finali temsilcimiz kazandı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.