Sel suları çekildi, heyelan korkusu başladı

Posted by

Yenice ilçesinde yağmurun azalması ve takımların çalışmaları sonucunda sel suları düzgünce çekildi. Suların çekilmesi ilçe merkezine bir nebze olsun nefes aldırırken, bu sefer heyelan riski vatandaşı huzursuz ediyor. Ağaçlık alanlarda günlerdir yağmur alan toprak doyuma ulaştı. Yumuşayan toprak, ilçeye bağlı yolların kimi kısımlarında yola döküldü. Çamyolu-Grupyolu mevkiinde bulunan otoyolda da asfaltın bir kısmı çöktü. Yoldaki göçükten ötürü araçlar temkinli geçmek zorunda kalıyor. Risk taşıyan alanlar dron ile havadan da görüntülendi.

“Sel suları düne nazaran azalma gösterdi ancak bu sefer heyelan kaygımız başladı”

Sel sonrası yaşanan heyelanlarla ilgili konuşan Şenol Ayan, “O gün çok büyük bir dehşet yaşadık. Yolu heyelan aldı. Çay Mahallesi bizim konutların bulunduğu bölge ve duvar yıkıldı. Konutlarımıza su yaklaştı ve hala risk altında bizim meskenlerimiz. Yağmur da yağmaya devam ediyor. Yani biz şu anda endişe içindeyiz. Bu mevzuda devletimizden bir yardım bekliyoruz. Sel suları düne nazaran biraz çekildi, azalma gösterdi ama bu sefer heyelan endişemiz başladı. Toprak suya doydu, heyelan olmaya başladı. Artık biz ne yapacağımızı şaşırdık” dedi.

“Gece kaygımızdan konutlarımızda yatamıyoruz”

Heyelan meydana gelen bölgelerin risk oluşturduğunu belirten Yazıköy azası İsmet Ayan, “Yolu sel aldı, mahallemiz riske girdi. Su çekildiği halde yollar göçmeye başladı. Devlet büyüklerimizden ivedilikle tedbir alınmasını istiyoruz. Şu anda araçlar güç geçiyor. Risk büyük, mağduruz. Gece kaygımızdan konutlarımızda yatamıyoruz” diye konuştu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.