Sarıgül Hamarat’ı katleden Yunus Hamarat, 1.5 yıl sonra taciz ihbarıyla yakalandı

Posted by

İstanbul Silivri’de daha evvel şiddet gördüğü için bir mühlet sığınma meskeninde kalan Sarıgül Hamarat, 6 Ağustos 2018’de göğsünden vurulmuş halde elinde tabancayla bir ormanlık alanda meyyit bulundu.

Soruşturmada 3 çocuk annesi bayanı, “Eşim intihar etti” diyen Yunus Hamarat’ın katlettiği ve olaya intihar süsü vermeye çalıştığı ortaya çıktı.

DHA’nın aktardığına nazaran Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı, Yunus Hamarat hakkında ‘eşini tasarlayarak öldürme’ cürmünden ağırlaştırılmış müebbet mahpus cezası talebiyle dava açtı. 9 Ocak 2019’da kabahat vasfının değişebileceği gerekçesiyle Hamarat’ın tutuksuz yargılanmasına karar verildi.

KARAR ÇIKINCA ORTADAN KAYBOLDU

Sarıgül Hamarat’ın cinayete kurban gittiği Yunus Hamarat’ın yaptığı telefon görüşmeleri ve WhatsApp yazışmaları ile çözüldü. Mahkemenin müebbet mahpus cezası verdiği Hamarat, ortadan kayboldu.

POLİS, TACİZ İHBARINA GİDİNCE TESPİT ETTİ

İki gün evvel Bodrum’da N.T. isimli bayan, ‘İmam Hamarat’ isimli kişinin kendisini taciz ettiği gerekçesiyle polise şikayette bulundu. Polis takımları taciz şüphelisini yakalamak için bölgedeki güvenlik kameralarını incelemeye aldı. Çalışmada, şüphelinin Yunus Hamarat olduğu ve ağabeyinin kimliğini kullandığı tespit edildi.

Yunus Hamarat’ın, dün öğlen saatlerinde Yalıkavak’a taksi çağırdığı belirlenince polis harekete geçti. Bir polis memuru taksinin sürücü koltuğuna geçti ve Hamarat gözaltına alındı.

Kaçtıktan 18 ay sonra Bodrum’da yakalanan Yunus Hamarat, ağabeyi İmam Hamarat’ın kimliğini kullandığını itiraf etti. Yunan adalarına kaçma planı yaptığı öne sürülen Hamarat, polisteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edildi. (HABER MERKEZİ)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.