Şanlıurfa merkezli FETÖ operasyonunda 7 tutuklama

Edinilen bilgiye nazaran, Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Vilayet Emniyet Müdürlüğü Terörle Gayret Şube Müdürlüğünce FETÖ/PDY terör örgütünün hareket ve faaliyetlerini tespit ve deşifre edilmesine yönelik çalışma başlatıldı.

ÜÇ VİLAYETTE EŞ VAKİTLİ OPERASYON

Örgütün Şanlıurfa şimdiki bayan yapılanması içerisinde faaliyet yürüttükleri ve örgüte ilişkin aktüel öğrenci konutunda kaldıkları tespit edilen öğretmen, özel kesim çalışanları ve üniversite öğrencilerinin bulunduğu 11 kuşkulu, Şanlıurfa merkezli Diyarbakır ve Hatay olmak üzere üç vilayette eş vakitli yapılan operasyonla yakalanarak gözaltına alındı.

Gözaltına alınan 1 kişi süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden 7’si tutuklanarak cezaevine gönderilirken, 4’ü ise isimli denetim kaideleri uygulanarak hür bırakıldı.

Örgüte ilişkin yeni konuta yapılan operasyonda, kelam konusu mesken etrafında çevre güvenliği alınmış, bu sırada bahse mevzu meskenden aşağıya fırlatılan telefonda yapılan incelemede, örgüt elebaşı Fetullah Gülen’e ilişkin çok sayıda görüntü, fotoğraflar, doküman bulunduğu bildirildi.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.