Ortak görüş: Türkiye, turnuvanın en kötü takımı!

Paylaş

Hürriyet yazarları Uğur Meleke ve Güntekin Onay, Galler maçı sonrası yaptıkları yorumlarla Türkiye’yi turnuvanın en kötü takımı olarak gösterdi. Ada basını başta olmak üzere birçok basın organı ve yabancı sosyal medya kullanıcıları, Türkiye’nin performansı için ‘hayal kırıklığı’ yorumu yaptı.

Güntekin Onay: Ligleri erken bitirip kampa girdik de ne oldu?

Paylaş

Güntekin Onay: Ligleri erken bitirip kampa girdik de ne oldu?

Eğri oturalım doğru konuşalım; turnuvanın saha içi organizasyonu açısından en kötü takımıyız. Erken kampa girdik, ligleri aceleye getirip de erken bitirdik de ne oldu? Sonuç maalesef hüsran. Kaybedebiliriz, bu bir turnuva ama Ukrayna’nın Hollanda’ya kaybettiği gibi “Cesur oynayarak yenilsek keşke” dedirten 2 maç oynadık. İsviçre maçında da işimiz çok zor. Umarım “0” çekmeyiz.

Paylaş

“En zayıf Galler’di”

Galler… Kağıt üzerinde grubun en zayıf halkası. İki üst düzey oyuncuları var; Gareth Bale ve Aaron Ramsey. Onlar da 5 yıl önceki formlarından çok uzak. İlk 11’deki 5 oyuncuları alt ligde oynuyor.

Uğur Melek: Şenol Güneş takımı kurcaladı

Paylaş

Uğur Melek: Şenol Güneş takımı kurcaladı

Elemelerde akan oyunda tek bir gol yemeyen Türkiye savunması neden ve nasıl bu hale geldi? Euro 2020 eleme sürecinin en az gol yiyen takımlarından biriydik. Üstelik akan oyunda kalesinde gol görmeyen tek takımdık. Bu başarının temelinde istikrarlı savunma grubumuz var ama Şenol Güneş enteresan bir şekilde en az kurcalanması gereken bölgemizi kurcalamaya başlamıştı son aylarda.

Paylaş

“En kötüsüyüz”

Turnuvada 24 takım sahne aldı, buraya herhangi bir iddiayla gelmeyen Makedonya ve Finlandiya da dahil hemen hemen tüm ekiplerin bir planı, bir stratejisi vardı. Biz 180 dakika sahada kaldık ve ortaya düşünsel bir hazırlık, bir akıl koyamadık bence.

Paylaş

“Hazırlık maçları boşa harcandı”

Defalarca dile getirdim ama bedelini ödemeye devam ediyoruz. Kadroya 30 kişi çağırmak ve sonra bunu 26’ya düşürmek için iki hazırlık maçı harcamak lükstü. Turnuvayla hiçbir ilgisi olmayan rakip seçimi de öyle (Azerbaycan-Gine-Moldova).

Paylaş

“Rıdvan yedek bile olamayacaksa neden alındı?”

Turnuvada Rıdvan’ı yedek sol bek olarak dahi kullanmayacaksanız niye kadroya dahil ettiniz? Umut hücumcu bir sol bek olmadığına göre, ihtiyaç halinde kimi ofansif bek olarak kullanmayı düşünüyordunuz?

Paylaş

Dün son 20 dakikada o alternatifin (devşirme) Mert Müldür olduğunu gördük ancak onu da hazırlık maçlarında bir dakika bile sol bek kullanmadık bu arada!

euro 2020 güntekin onay uğur meleke

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir