Nureddin Nebati, ABD’li mevkidaşı ile görüştü

Posted by

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, G20 Maliye Bakanları ve Merkez Bankası Liderleri Toplantısı’nın ikinci gününde ABD Hazine Bakanı Janet Yellen ile görüşme gerçekleştirdi.

Bakan Nebati, Twitter hesabından, Yellen ile görüşmesine ait paylaşımda bulundu.

“Çalışmalara kararlılıkla devam edilmesi gerektiğinin altını çizdik”

Görüşmeye ait bilgi veren Nebati, “Ticari ilgilerimizdeki potansiyeli hayata geçirmek ve karşılıklı yatırımlarımızı daha da artırmak için çalışmalara kararlılıkla devam edilmesi gerektiğinin altını çizdik.” ifadesini kullandı.

Görüş alışverişinde bulunuldu

Öte yandan, Bakanlıktan alınan bilgiye nazaran, toplantıda, güç ve emtia fiyatlarındaki artış, güç arz güvenliği ve besin güvenliği üzere global iktisadın yaşadığı sınamalara ait görüş alışverişinde bulunuldu.

Özellikle besin güvenliği konusunun dikkatle ele alınması gerektiğinin değerlendirildiği toplantıda Türkiye’nin bu mevzudaki uğraşları takdirle karşılandı.

İki müttefik ülke ortasında son periyotta artan üst seviye temasların bağlantılara yeni bir ivme kazandırdığı ve karşılıklı anlayış içerisinde bu ivmenin korunması gerektiği paylaşılırken, bu bağlamda, teröre ve terörizmin finansmanına karşı daha fazla iş birliği vurgusu yapıldı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.