Nisan ayında 239 milyon liralık SED ödemesi yapıldı

Nisan ayında 239 milyon liralık SED ödemesi yapıldı

Posted by

Toplumun dezavantajlı kesimlerine yönelik birçok destek hizmeti sunuluyor. Bu çerçevede ihtiyaç sahibi ailelere, çocuklarının okul ve diğer masraflarını karşılayabilmeleri için SED ödemeleri yapılıyor.

Bakan Yanık, yaptığı yazılı açıklamada, çocukların ve ihtiyaç sahibi ailelerin desteklenmesine önem verdiklerini belirtti.

Bakanlığın, çocukların okul masraflarıyla diğer ihtiyaçlarının karşılanması için SED hizmeti sağladığını hatırlatan Yanık, bu hizmetle ekonomik gerekçelerle aile bütünlüğünün bozulmasını engellemeyi ve çocukların aileleri yanında büyümesini amaçladıklarını vurguladı.

SED kapsamındaki her çocuk için aylık ortalama 1650 lira destek sağlandığını aktaran Bakan Yanık, “İhtiyaç sahibi ailelerimizin çocukları için nisan ayında 239 milyon lira SED’i hesaplara yatırdık. SED’den yararlanan çocuklarımız için ayrıca birçok sosyal ve kültürel etkinlik de düzenliyoruz. Çocuklarımızı maddi ihtiyaçlarının yanı sıra sosyal ve kültürel yönden de destekleyerek diğer akranları gibi sosyal hayata katılmalarını amaçlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bakan Yanık, SED hizmetinden yaklaşık 147 bin çocuğun yararlandığını kaydetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ürdün’ü ziyaret edecek

 

Kamunun kovid genelgesi yürürlükten kaldırıldı

 

Mobil tarifelere yüzde 52,5 zam

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.