Netflix’ten Erşan Kuneri açıklaması

Posted by

Netflix Türkiye, resmi toplumsal medya hesabından Cem Yılmaz’ın “Erşan Kuneri” dizisinin ikinci dönemi hakkında bir paylaşım yaptı. Paylaşımda, “Kuneri Sinema ailesi ile yine bir ortaya gelmekten memnunluk duyarım. Erşan Kuneri 2. dönem geliyor” denildi.

Başrollerinde Cem Yılmaz, Zafer Algöz, Ezgi Mola, Çağlar Çorumlu, Uraz Kaygılaroğlu, Merve Dizdar, Bülent Şakrak, Necip Memili ve Nilperi Şahinkaya üzere isimlerin yer aldığı “Erşan Kuneri”nin 8 kısımdan oluşan birinci dönemi, 13 Mayıs’ta Netflix’te izleyicilerle buluştu. Dizi, erotik sinemanın ünlü imalcisi Erşan Kuneri’nin 80’lerin başında hapishaneden çıktıktan sonra takım arkadaşlarıyla yaşadığı maceraları mevzu alıyor.

ERŞAN KUNERİ’NİN KONUSU

Erotik sinemanın ünlü imalcisi Erşan Kuneri 80’lerin başında hapishaneden çıktıktan sonra farklı tiplerde sinemalar çekmeye karar verir. Bölümden arkadaşları Alev, Altın Oran, Mami, Seyyal, Tumtum, Feride ve Payro Kemal’i bir ortaya getirerek radikal bir sinema maratonuna koşmaya başlarlar.

İki yılda birbirinden farklı yedi sinema üreten Kuneri Film’de sinema aşığı Erşan ve arkadaşları İran sinemasından kaygı sinemalarına, toprak kokan Anadolu öykülerinden toplumsal bildirili dramalara, Ortaçağ aksiyon sinemalarından muhteşem kahramana birbirinden farklı karakterlerle izleyiciyle buluşur.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.