Melih Saatçı yazdı: ‘Kuntz ile ulusal grubumuzun ara alması mümkün değil’

Türkiye A Ulusal Futbol Grubu, UEFA Uluslar Ligi’nde Lüksemburg’u deplasmanda 2-0 mağlup etti. Spor yorumcusu Melih Saatçı, müsabakayı Cumhuriyet.com.tr için kıymetlendirdi.

Melih Saatçı’nın değerlendirmesi şu halde:

“A Mili grubumuza nazar değmesin! Lüksemburg’u da devirdik. Galibiyetler ne hoş değil mi? Evvel Faroe Adaları’nı sonra Basketbol ülkesi Litvanya‘yı devirdikten sonra artık de Lüksemburg galibiyeti…

Galip geldiğimiz 3 grupta sahiden UEFA Uluslar Ligi’nde 3.ligin, C kategorisinin hakkını veriyor. Birbirinden berbat, dünya futbolunda esamesi okunmayan, averaj ekibi olmaktan öteye geçemeyen ekipler karşısında galibiyetler almayı başardık. Tebrik ediyorum.

Serdar Dursun ile de golleri buluyoruz. Stefan Kuntz Ulusal ekibimizde ki denemelerini Serdar Dursun ile gerçekleştiriyor. Bu grupta Serdar Dursun ‘un oynatılması Türk futbolunun geldiği noktayı göstermesi manasında çok kıymetlidir. Kuntz, A Ulusal kadromuzu hangi kriterlere nazaran yönetiyor soru işareti?

Geline nokta da Cebelitarık, Lihtenştayn üzere futbol sanayisine harcanan maliyetler tarafından çok çok altımızdan olan ülke ulusal grupları ile tıpkı kategorideyiz. Hatta Ermenistan ulusal kadrosu bizim üst kategorimizde. Ne yazık ki futbolumuzun geldiği nokta harcanan paralar göz önünde bulundurulduğunda çok çok karşıt orantılı. Kuntz’la Ulusal ekibimizin uzaklık alması mümkün değil. Serdar Dursun ile mi yapılanacaksın. Ülke futbolunun bu futbol idare anlayışı ile ileriye girmesi mümkün değil.

Tekrar tekrar söylüyorum, Stefan Kuntz, bu amatör kadrolarla gayret edelim diye mi grubun başına getirildi. Kuntz‘a bu kadrolarla oynayarak mili maç deneyimi kazandıracağımıza kendi içimizde kıymetlerimize, genç teknik yöneticilerimize deneyim kazandıralım. Eminim ki onlar da ulusal grubumuz ile bir arada kategori atlayarak Türk futboluna istikamet verirler.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.