McDonald’s Ukrayna’daki restoranlarını tekrar açacak

Posted by

Rusya’nın taarruzları sonrası geçtiğimiz mart ayında Ukrayna ve Rusya’daki tüm restoranlarını kapatma kararı alan McDonald’s, Ukrayna’daki restoranlarını tekrar açmaya başlayacak.

McDonald’s tarafından yapılan açıklamada, Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik taarruzları devam ederken, Batılı birçok işletmenin Ukrayna’da tekrar faaliyete geçtiklerine dikkat çekildi.

“Yeniden açılma kararı alındı”

Önümüzdeki birkaç ay içinde Ukrayna’daki restoranlarını tekrar açılmasının planladığı aktarılan açıklamada, “Ukraynalı yetkililer, tedarikçiler ve güvenlik uzmanlarıyla kapsamlı istişare ve görüşmelerin akabinde ve çalışanlarımızın işe dönme talebi dikkate alınarak yine açılma kararı alındı” denildi.

İlk olarak Kiev ve batı Ukrayna’daki restoranlar açılacak

Ukrayna’da 109 restoranı bulunan McDonald’s, kaç restoranı yine açmayı planladığını belirtmedi.

Ukrayna, işletmelerin ülkenin batısına taşınması için program başlatmıştı

Şirket, geçtiğimiz mayıs ayında Rusya’dan çekileceğini açıklamış ve 850 restoranının birçoklarını lokal lisans sahiplerinden birine satmıştı.

Rusya’nın akınlarının başlamasını akabinde Ukrayna hükümeti, iktisadına daha fazla ziyan gelmesini önlemek gayesiyle işletmelerin savaştan ziyan görmüş bölgelerden batıya taşınması için bir program başlatmıştı.

KFC ve Pizza Hut sahibi Yum Brands, bu ayın başlarında ülkedeki neredeyse tüm restoranlarını yine açıldığını bildirmişti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.