Kemal Kılıçdaroğlu altılı masa devrilmeden ABD’nin yolunu tutacak

Posted by

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler 77’nci Genel Heyeti temasları için ABD’ye ziyarette bulunmuştu. Erdoğan’ın akabinde CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu da birdenbire ABD’ye seyahat kararı aldı.

ABD’de altılı masanın bir türlü belirleyemediği Cumhurbaşkanlığı adaylığını kıymetlendirecek olan Kılıçdaroğlu, 9-13 Ekim tarihleri ortasında Washington’da temaslarda bulunacak.

Cumhurbaşkanı adayı krizi yaşayan altılı masanın dağılacağının konuşulduğu bir devirde CHP başkanının aldığı ABD’ye ziyaret kararı dikkat çekti.

“Siyasi isimlerle görüşeceğim

Ziyareti ile ilgili gazeteci İsmail Saymaz’a konuşan Kemal Kılıçdaroğlu, “Dünyada daha hakkaniyetli paylaşıma inanan aktivistler, bu uğurda çaba veren siyasi isimlerle görüşeceğim. Birlikte dünyayı nasıl daha yaşanılası bir yer haline getireceğimizi konuşacağız.” açıklamasında bulundu.

17-25 Aralık kumpası öncesi de gitmişti

2010 yılında FETÖ kumpasıyla istifa eden Deniz Baykal’ın yerine CHP Genel Başkanlığı koltuğuna oturan Kemal Kılıçdaroğlu, FETÖ’nün 2013’teki 17-25 Aralık kumpası öncesi de ABD’ye giderek temaslarda bulunmuştu.

Kılıçdaroğlu’nun bu ziyareti 37 yıl sonra genel lider seviyesinde yapılan birinci resmi ziyaret olarak kayıtlara geçmişti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.