iPhone kullanıcıları Fortnite oynayamayacak

Aslına bakacak olursak firma mahkemeyi kazanmıştı. Ortaya çıkan son gelişmeler başka bir mahkeme kararının uygulanacağını gösteriyor.

ABD’li teknoloji devi Apple birçok şirket tarafından mahkemeye verildi. Genel olarak mahkemeye verilme nedeni aldığı komisyonlar. Şirketin çok fazla komisyon alması mahkemelerde hesap vermesine neden oluyor. Spotify uygulaması ile başlayan süreç Epic Games ile devam etti. Oyun devi mahkemeyi kazansa bile yine de uygulamasını App Store’a dahil edemeyecek gibi görünüyor.

Hatırlayacağınız üzere geçen yıl Apple platformunda Epic Games oyunlarının silinmesi haklı bulunmuştu. Bu mahkeme sonucu kesin olarak kabul edildi. Bugünlerde ise başka bir mahkeme Apple şirketinin komisyon almasını haksız buldu.

Epic Games alternatif ödeme üzerinden Apple komisyonunu aşmaya çalışmıştı. Bu nedenle engel yiyen şirket bu defa mahkemede hakkını aradı ve kazandı. Ancak işin asıl tuhaf tarafı ne kadar mahkemede kazanmış olsa bile yine de uygulama mağazasından dönmesi en az 5 yılı bulabilir.

Burada mahkeme Apple için istediği zaman bu uygulamayı kendi mağazasına ekleme iznini verdi. Böyle bir durumda Apple çok daha geç bir zamanda Fortnite uygulamasını kendi mağazasına ekleyebilir.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.