İlave tediye ne zaman yatacak? 4D işçi ikramiyeleri 2021

Binlerce çalışanı yakından ilgilendiren ilave tediyeleri ödemeleri için açıklanan tarihte sona gelindi. İlave tediye alacak olan çalışanlar ikramiyelerini bayramdan önce elde edecekler. Peki, ödemeler ne zaman yapılacak ve gelecek ödemeler hangi tarihte tamamlanacak?

İLAVE TEDİYE NE ZAMAN YATACAK? 4D İŞÇİ İKRAMİYELERİ 2021

Kamu işçileri ve 4D’li sürekli işçilere her yıl ilave tediye yani ikramiye ödeniyor. İşçilere bu yıl ilave tediyenin birinci yarısı 29 Ocak’ta verilmişti. İkinci taksit ise 11 Mayıs’ta (yarın) yatırılacak.

Böylece Ramazan Bayramı’na girmeden taşeron işçiler tediyelerini almış olacak. Yeraltı işlerinde çalışanlara ikramiyenin tamamı 24 Aralık 2021’de verilecek.

Ödeme, kadro alan taşeronlar dahil 1 milyon işçiyi kapsıyor. Belediye şirketine geçen taşeron işçilere ise ilave tediye verilmiyor.

Taşeron işçinin aldığı brüt maaş üzerinden 52 günlük tediye hesaplanıyor. Bu hesaplamadan çıkan tutardan SGK primi, Gelir Vergisi ve Damga Vergisi düşülüyor. 4 taksit olarak ödenen tediyenin, her taksitinde 13 günlük ilave ücret yatırılıyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir