Hüseyin Şibli’nin öldürülmesiyle ilgili Abdullah Ağar’dan dikkat çeken sözler!

Posted by

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), Irak’ın Süleymaniye kenti Kalar bölgesinde nokta harekat düzenledi. Türkiye sonlarının 275 kilometre uzağında gerçekleştirilen nokta operasyonda, terör örgütü YPG’nin kelamda “Suriye özerk idaresi merkez yürütme kurulu eş başkanı” terörist Ferhat Denk Kod isimli Hüseyin Şibli’yi etkisiz hale getirildi.

“SİHA İLE AMAÇ ALINDI”

Resmi kaynaklar operasyonun nasıl düzenlendiğine dair ayrıntı vermezken, Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar, aHaber canlı yayınında operasyonun SİHA ile düzenlendiği bilgisini paylaştı.

Ağar, harekat noktasının Süleymaniye Kelar olduğunu belirterek “Bu harekatın son derece kıymetli bir özelliği var. Uzun menzilli yeni kuşak bir SİHA kullanıldı. Bu SİHA’nın güdümü, komuta denetimi çok üstün bir teknolojiye karşılık geliyor. Vuruşu, çok üstün bir teknolojiye karşılık geliyor. Bu olayda 4 terörist etkisiz hale getirildi.” diye konuştu.

CİLO’NUN SAĞ KOLU

Terörist Şibli’nin, terör örgütü PKK’nın kelamda Suriye yöneticilerinden Şahin Cilo kod isimli teröristin sağ kolu olduğu ve Irak’ta görevlendirildiği öğrenildi.

Terörist Şibli’nin, Suriye’de bölge dışı üçüncü ülkeler ile kurduğu çıkar ağını Süleymaniye’nin güneyinde de sürdürmesi için görevlendirildiği ve burada adeta yeni bir terör yuvası oluşturmayı amaçladığı da öğrenildi.

Aslen Suriye kökenli olan terörist Şibli, terörist başı Öcalan’ın Suriye’de bulunduğu devirde terör örgütü PKK’ya katıldı. 2004’te Halep kırsalında kelamda sorumlu seviyesinde görevlendirilen terörist Şibli, daha sonra ise örgütün kelamda başkanlarını eğitmek özere Gara ve Kandil alanında görevlendirildi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.