HDP’li Semra Güzel’in yakalanmasından rahatsız olan CHP yeniden tehdit lisanına başvurdu

Posted by

PKK’lı teröristle samimi fotoğrafları çıkan HDP’li Semra Hoş, yurt dışına kaçarken MİT ve Emniyet’in ortak operasyonuyla yakalandı. Semra Güzel’in yakalandığını İçişleri Bakanı Süleyman Soylu duyurdu. Toplumsal medya hesabından paylaşımda bulunan Bakan Soylu şu tabirleri kullandı:

“Sevgili Kılıçdaroğlu, Sana üzücü bir haberimiz var: HDPKK’lı Semra Hoş enselendi. Hoş, uydurma pasaport ve A.G. isimli Göçmen Kaçakçısı ve örgüt propagandası yapan kişi ile Edirne’ye giderken MİT ve İstanbul Emniyeti’nin başarılı operasyonu ile yakalandı”

Soylu’nun bu açıklamasından rahatsız olan CHP İstanbul Milletvekili Cihangir İslam yaptığı paylaşımda tehdit lisanına başvurdu.

CHP’DEN SEMRA HOŞ TEPKİSİ

Twitter hesabından Soylu’nun paylaşımını alıntılayan İslam, “Düşünün ki bu şahıs ülkenin iç güvenliğinden sorumlu. Fitnenin ve fücurun bayrak taşıyanı. Şahsen algı yönetiyor ve kışkırtıcılık yapıyor. Pespayelik her tarafından akıyor. ‘Halkı kin ve düşmanlığa tahrik’ten yargılanacaksın. Allah’ın müsaadesiyle o günleri birlikte göreceğiz” ifadelerini kullandı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.