Haluk Levent’ten, Konya Kent Hastanesi’ndeki taarruza sert reaksiyon: ‘Gerçekten kâfi artık!’

Posted by

Sonu gelmeyen sıhhatte şiddet haberlerinin son adresi Konya oldu. Karatay ilçesinde Konya Kent Hastanesi’nin kardiyoloji kısmında meydana gelen olaya nazaran, saldırgan tabancayla Kardiyoloji Uzmanı Ekrem Karakaya’nın başına ateş etti.

Ardından tıpkı tabancayla intihara kalkıştı. Yaralı Karakaya ve saldırgan ameliyata alındı.

İKİSİ DE HAYATINI KAYBETTİ

Konya Valisi Vahdettin Özkan ile Vilayet Sıhhat Müdürü Mehmet Koç hastaneye giderek, yetkililerden bilgi aldı. Vali Özkan, “Saldırıya uğrayan hekim ve saldırgan yapılan müdahaleye karşın kurtarılamadı” dedi.

ANKA’nın haberine nazaran, Konya Kent Hastanesi çalışanları, “Doktora uzanan eller kırılsın” sloganı atarak iş bıraktı. Poliklinik muayeneleri durdu.

HALUK LEVENT’TEN SERT TEPKİ

Korkunç hücuma yönelik yansılar sürerken; AHBAP Derneği kurucusu ve ünlü sanatçı Haluk Levent’ten de hususa ait bir paylaşım geldi. Yaşananları sert bir lisanla kınayan Levent, “Gerçekten kâfi artık!” diyerek isyan etti.

Ünlü sanatçı, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu sözleri kullandı:

“Doktorlarımız , sıhhat işçileri. Yeniden bugün öldürüldüler. Nasıl bir şeydir bu? Gecesini gündüzüne katan pandemide bizler ölmeyelim diye ölen sıhhat çalışanları. Aileleri ile sohbetlerimizde ‘onlar hepimiz için ölüyor’ demişlerdi. Hakikaten kâfi artık!”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.