Güney Afrika’da gece kulübünde ölen 21 genç gazdan zehirlenmiş olabilir

Posted by

Güney Afrika’da bir gece kulübünde meyyit bulanan 21 gencin gazdan zehirlenmiş olabilecekleri üzerinde duruluyor.

Güney Afrika’da bir gece kulübünde 21 gencin gizemli bir biçimde hayatını kaybettiği olayla ilgili soruşturma sürüyor. Soruşturmaya yakın bir kaynak, gençlerin yer katta yetersiz havalandırılan bir odada gaz sızıntısından zehirlenerek ölmüş olabilecekleri ihtimali üzerinde durulduğunu söz ederek, ölümlerin karbon monoksit zehirlenmesinden mi, propan gazından mı yoksa barın içinde yanan diğer bir petrol eserinden mi kaynaklandığını belirlemek için testlerin sürdüğünü aktardı.

Kaynak ayrıyeten, cesetleri incelerken cesetlerden tuhaf bir kimyasal koku geldiğini belirterek, bunun hangi kimyasal olduğunun net olmadığını ve polisin olay yerindeki tüm aletleri incelediğini kelamlarına ekledi.

Adli tıp grubundan bir sözcü, en son rapor çıkana kadar soruşturmanın rastgele bir istikameti hakkında yorum yapmayı reddetti. Doğu Kap eyalet hükümeti tarafından yapılan açıklamada ise, hayatını kaybeden gençler üzerinde otopsi yapıldığı ve örneklerin inceleme için bir laboratuvara gönderildiği aktarıldı.

Güney Afrika’nın Doğu Londra kentindeki Enyobeni isimli gece kulübünde 26 Haziran’da, imtihanların bitişini kutlamak için toplanan 14-20 yaşları ortasındaki 21 genç şimdi bilinmeyen bir nedenle ölmüştü. Hayatını kaybedenler ortasında 13 yaşında bir kız çocuğu da bulunurken, 18 yaşından küçüklere alkol servisi yapmanın yasa dışı olduğu Güney Afrika’da kelam konusu gece kulübü olayın akabinde kapatılmıştı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.