Google Meet parlaklığı otomatik olarak arttıracak

Uygulama, ışık seviyelerini incelemek ve parlaklığı ayarlamak için AI (yapay zeka) kullanıyor. Özellik için yönetici kontrolü yok, ancak kullanıcılar bunu dilerlerse kendileri de manuel olarak kontrol sağlayabilecekler. Google özelliği etkinleştirmenin cihazınızı yavaşlatabileceğini de ekledi.

Bu özellik, tüm Workspace ve G Suite temel ve iş kullanıcılarına geliyor. Google, bugünden itibaren özelliği dağıtmaya başladı. 15 Ekim’e kadar özelliğin tüm kullanıcılara sunulması bekleniyor. Hayatın dijital olduğu bu dönemde toplantılar da artık Zoom ve benzeri platformlar üzerinden yapılıyor diyebiliriz.

Bu sebeple uygulamanın sunacağı özellik devrimsel nitelikte olmasa da online görüşmeleri daha fazla kolaylaştıracaktır. Eğer ışık ayarlaması yapmadıysanız ve bu görüşmenizi olumsuz etkiliyorsa Google Meet sizin yerinize bu sorunu çözecek ve parlaklığı otomatik olarak artıracak.

Online görüşmelerde hala en çok Zoom uygulaması kullanılsa da Google da kendi platformunu geliştirmek için elinden geleni yapıyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.