Gaziantepli 11 çocuk annesi, hasret çektiği çocuklarının yanında can verdi

Gaziantep’in Araban ilçesinde oğlu ile yaşayan 11 çocuk annesi 85 yaşındaki Havva Zeyrek, yaklaşık 3 yıl evvel başlayan pandemi nedeniyle Almanya’da bulunan 10 çocuğu ve 43 torununu göremedi.

Çocuklarının ve torunlarının hasretini ile yanan 85 yaşındaki Havva Zeyrek, daha fazla dayanamayınca bir defa daha görebilmek için 3 ay evvel Almanya’ya gitti.

Her bir çocuğunun meskeninde 10-15 gün kalarak hasret gideren Havva Zeyrek, son olarak Almanya’nın Frankfurt kentinde yaşayan büyük oğlu Hacı Zeyrek’in konutuna giderek buradaki torunlarını da son defa gördü.

Hasret çektiği çocuklarının yanında öldü

Havva Zeyrek, büyük oğlunun konutunda hayatını kaybetti. Çocuklarını ve torunlarını bir defa daha görebilmek için gittiği Almanya’da son nefesini veren Havva Zeyrek’in vefat sebebi yaşlılığa bağlı organ yetmezliği olarak belirlendi.

Cenaze uçakla Gaziantep’e getirildi

Gaziantep’te faaliyet gösteren Arabanlı İnşaatçı Hayırsever İş İnsanı Sait Zeyrek’in yengesi olan Havva Zeyrek’in cenazesi süreçlerinin akabinde uçakla Gaziantep’e getirildi.

Yaşlı bayanın cenazesi Araban ilçesi Akbudak kırsal mahallesi mezarlığında dualarla son seyahatine uğurlandı. Cenazeye işadamı Sait Zeyrek’in yanı sıra Araban Belediyesi Lideri Yardımcısı Yusuf Uğur, STK temsilcileri, çocukları, torunları ve sevenleri katıldı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.