Erbakan: Altılı masa milletin umudu olmaktan son derece uzak

Posted by

Yeniden Refah Partisi Genel Lideri Fatih Erbakan, partisinin Batman vilayet kongresine katıldı. Batman’ın Kültür Mahallesi’ndeki Ahmet Güneştekin konferans salonunda yapılan kongreye delegeler katıldı. Genel Lider Erbakan, kongrede konuştu. Erbakan, “Ümidini altlı masaya bağlayan daha çok kaybetmektedir. Bu masanın bir tarafında uzun yıllar boyuncu AK Parti iktidarında başbakanlık, bakanlık yapmış isimler var.  Diyorlar ki, efendim AK Parti içinde vazife yapmış olanlar Cumhurbaşkanı adayı olamaz. Masanın iki tarafındaki Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ile Uygun Parti’nin çok önemli fikir ayrılıkları var. Genel başkanlar düzeyinde olmasa da iki parti arasında çatışma var. Altılı masadaki çatışmalar ve atışmalar son bulmuyor” dedi.

 “ALTILI MASA ÇATIRDILARI HER TARAFTAN DUYULUYOR”

İl kongresinde delegeler ile partililere hitap eden Erbakan, “Her partinin kendi tarafına çektiği altılı masanın çatırdıları, bugün Türkiye’nin her tarafından duyulmaya başlandı. Altılı masa milletin umudu olmaktan son derece uzaktır. Bir sefer altılı masada olanların hiçbirinin ülkenin temel sorunlarına ait olarak proje ve tahlil teklifleri somut olarak ortada yok. İçinde bulunduğumuz ekonomik burhandan ekonomik krizden nasıl kurtarılacağımıza ait bir kaynak paketi ortaya koyamamışlardır. Güçlendirilmiş parlamenter telaffuzları ekmek kaygısında olan vatandaşı hiç ilgilendirmemektedir. Bu gerçekleri söz ediyorum ve diyorum ki; iktidar bir tarafta, altılı masa bir tarafta. HDP bir tarafta. Bu tabloyu milletin önüne koyuyorlar. Lakin milletimiz bu tablonun ve tablo aktörlerini reddediyor. Tekrar Refah Partisi, en çok üye kaydını yapıyor. Yine Refah Partisi Türkiye’nin en süratli büyüyen partisi. Bu aziz millet artık anket ve medya tezgahlarını dağıtıyor. Yine Refahı, yine ulusal görüşü adım adım iktidara taşıyor.”

“BİZİ BİR BİRİMİZE DÜŞÜRMEK İSTİYORLAR”

Erbakan şöyle devam etti;

“Değerli Batmanlılar, sizin ve bölge beşerinin bildiği üzere ulusal görüş zihniyeti, ırkçılığın her türlüsünü reddeder. Bizim inancımızda ulusal görüş alabildiğine ulusal görüş. Ulusal görüş her türlü ırkçılığı reddeder. Bugün dış güçler, dünya siyonizmi, ırkçı emperyalizm, ırkçılığı ve mezhepçiliği bir mikrop olarak bizi birbirimize düşürmekle birlikte ayırmak, koparmak ve parçalamak için kullanmaktadır. Öylesine iki yüzlü, öylesine ikili standart anlayışına sahipler ki, Kıbrıs’a gelince; ‘Kıbrıs birleşsin’, Ukrayna’ya gelince ‘Ukrayna’nın toprak bütünlüğüne sahip çıkılsın, bölünmesin’, İsrail tek devlet olsun, Orada Filistin diye farklı bir devlet olmasın, İsrail devletinin altında tek devlet olsun lakin Türkiye, Irak, Suriye, Yemen, Libya, Sudan ve Mısır bunlara gelince bölünsün, parçalansın. Birebir mihraklar, tıpkı ögeler Müslüman ülkelerine gelince, bölünmenin ve parçalamanın taraftarları olurlar.”

KAYNAK: DHA

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.