Ehliyetsiz vazifeli İETT otobüsüyle sokağa daldı: Bir araba hurdaya döndü

Sancaktepe Atatürk Mahallesinde Özel Halk Otobüsü garajında bulunan İETT otobüslerini yıkamakla vazifeli yıkama çalışanı, yıkamak için şoför koltuğuna oturduğu İETT otobüsü ile kaza yaptı.

Ehliyeti olmadığı belirtilen yıkama vazifelisi Mehmet Gündüz, garaj içerisinde kullandığı otobüsün denetimini kaybederek, garajda park halinde bulunan bir İETT otobüsüne çarptı, otobüse çarpan Gündüz, panikleyerek gaza bastı. Otobüs, garajın etrafında bulunan çitleri yıkarak bir sokağa daldı. Şoförünün denetiminden çıkan otobüs, sokakta park halinde bulunan bir arabası, konut ile otobüs ortasına sıkıştırarak hurdaya çevirdi.

Kazada İETT otobüsünü süren yıkamacı, otobüs içerisinde yaralandı. Garaj içerisinde bulunan işçilerin durumu 112 acil davet merkezine bildirmesiyle olay yerine sıhhat, itfaiye ve polis takımları sevk edildi.

Polis takımları sokak üzerinde etraf emniyeti alırken, itfaiye takımları yaralıyı bulunduğu yerden çıkararak sıhhat gruplarına teslim etti. Birinci müdahalesi olay yerinde yapılan yaralı bölgedeki hastaneye kaldırıldı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.