BizdeMevcut’tan esnaf perakendecilere e-ticaret takviyesi

Posted by

Online alışverişin süratli ve kolay erişilebilir döngüsü tüketicilerin alışveriş alışkanlıklarının dijital kanallara kaymasına kapı ortalarken, perakendeciler de satışlarını artırmak için e-ticarete ilgi ediyor. Insider Intelligence’ın yayımladığı datalar 2022 prestijiyle dünya genelinde 9,1 milyon çevrimiçi perakendeci olduğuna işaret ederken, bunların dörtte birinden fazlası ABD’de yer alıyor.

Ülkede 2021’de yüzde 19,6 olan global e-ticaretteki perakende satışlarının hissesinin 2025’e kadar yüzde 24,5’e ulaşacağını öngörüyor. Satışlarını artırmak için e-ticaretin yolunu tutan perakendeciler ise dijitalde görünür olmanın yollarını arıyor. Farklı dallardan mağaza sahiplerine reklamdan eser satışına kadar birçok avantaj sunan online pazaryeri platformu BizdeMevcut.com.tr, esnaf ve perakendecilerin e-ticarete dahil olarak gelirlerini artırmasına yeşil ışık yakıyor.

Esnaf perakendecilerin e-ticaretteki hissesi yükseliyor

E-ticarete ilginin her geçen gün yükseldiğinin altını çizen BizdeMevcut CEO’su Mustafa Yakut, mevzuyu şu sözlerle kıymetlendirdi:

“Her yıl onlarca esnaf perakendeci, internet üzerinden satış yapmaya başlıyor. Zira e-ticaret, gelişen teknolojiyle birlikte coğrafik sonları ortadan kaldırarak mağaza sahipleri için birçok faydayı beraberinde getiriyor. Dijitaldeki satıcılar, geniş vitrinlere gereksinim duymadan tüketicilere geniş bir eser yelpazesi sunma fırsatı yakalarken, dünyanın dört bir yanındaki alıcılara da ulaşabiliyor. Ama tüketicilerin karşısında büyük bir satıcı havuzunun bulunması, satışçıların tüketicilerin karşısında daha görünür olmaları için dijitalin imkanlarını yanlışsız kullanmalarını ve stratejilerine uygun bir online pazaryerini seçerek yol haritası oluşturmalarını mecburî kılıyor.”


BizdeMevcut CEO’su Mustafa Yakut

Doğru e-ticaret platformunu seçmek kritikleşiyor

Alışveriş platformlarının satıcılar için kıymetine dikkat çeken Mustafa Yakut, “Günümüzde satışları artırmanın yolu e-ticaretten geçerken, satıcıların da kendilerine en uygun platformu tercih ederek teknolojinin tüm imkanlarından yararlanmaları kritik bir değer arz ediyor. Türkiye’nin en büyük şahsa özel armağan sitelerinden BizdeMevcut.com.tr olarak, öbür alışveriş platformlarından ayrışarak kullanıcılarımıza birçok yararlı şart yaratıyoruz. Mağaza sahiplerinin, Cimri.com, Akakçe ve Google’ın alışveriş reklamlarında fiyatsız yer almalarını sağlıyoruz. Bu sayede platformumuzdaki mağaza sahipleri dijitalde görünürlüğünü artırırken, alıcı kitlesini de büyütebiliyor” tabirlerini kullandı.

E-ticarette ‘birlikte büyüme’ devri

Online alışveriş sitelerinin satıcıların ticari ivmesini artırma misyonunu benimsemesi gerektiğini belirten BizdeMevcut CEO’su Mustafa Yakut, iş modellerine dair şu bilgileri paylaştı:

“Çok mağazalı bir alışveriş platformu olarak hedeflerimizin birinci sırasında esnaflarımızın ve perakendecilerimizin e-ticaret dünyasına atılarak dijitalin fırsatlarını değerlendirmelerini desteklemek yer alıyor. Bu yüzden ‘sadece ben değil, daima birlikte biz’ unsuruyla hareket ediyor, perakende satışların e-ticaretteki artan hissesine katkıda bulunarak daima birlikte büyümeyi hedefliyoruz.”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.