Bill Gates koronavirüsü tamamen bitirmek istiyor

Ona göre eğer bu aşamalar geçilirse çok hızlı bir şekilde virüsü kontrol altına almak mümkün. Bu aşamalardan ilki elbette aşılar. Komplo teorilerine konu olan Bill Gates mutlaka aşıların olunması gerektiğini söylüyor. Günde 41 milyon doz aşı dağıtıldığını söyleyen Gates, hükümetlerin ve özel sektörün bu konuda daha hızlı davranması gerektiği fikrinde.

Ünlü girişimci virüsü kontrol altına almak için atılması gereken bir diğer önemli adımın ise engellemek olduğunu söyledi. Virüsü ne kadar çok engellersek o kadar hızlı bir şekilde ondan kurtuluruz. Onu engelleyebilmek ise daha çok testlere bağlı.

Bill Gates dünyanın daha hızlı sonuç veren testlere, tıbbi cihazlara ve koruyucu ekipmanlara ihtiyaç duyduğunu söyledi. Özellikle mal varlığı çok yüksek olan kişilerin bu tür ekipmanların temini konusunda devlete yardımcı olabileceğini düşünüyor. Bill Gates son olarak küresel bir cevap verilmesi gerektiğini düşünüyor.

Virüse karşı küresel bir cevap verilirse bu durumda pandemiden kurtulmak kolaylaşacak. Planlama, yatırım, işbirliği ve öğrenilen derslerle herkesin yardımına koşmak mümkün

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.