Ankara Büyükşehir Belediyesi uyardı: Ağır yağışlar tekrar başlayacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi, “Bugün Ankara’da öğlenden sonra ağır yağışların başlaması beklenmektedir. Bugünkü yağışın olumsuz sonuçlarının, evvelki yağışlarda toprağın suya doyması nedeniyle daha çok olabileceği iddia edilmektedir. Bu bakımdan, bilhassa istinat duvarı yakınlarına araçların park edilmemesi, büyük mesire alanları üzere açık alanlardaki ferdî programların ertelenmesi üzere önlemlerin alınmasını vatandaşlarımızdan bilhassa rica ederiz” ikazında bulundu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, kentte meydana gelen sel felaketine ait açıklamada bulundu. Belediyenin açıklamasında, “Kentimizde yaşanan sel felaketi hakkında bilgi vermeye, gelişmeleri şeffaf bir formda paylaşmaya ve Belediyemizin yaptığı çalışmaları anlatmaya, ‘yönetimde sorumluluk’ anlayışımız gereği devam edeceğiz” vurgusunda bulunuldu.

Yaşanan felakete ilişkin Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden şu bilgilendirme yapıldı:

METREKAREYE 127 KG YAĞIŞ DÜŞTÜ

“Ankara’da son 4 gündür yaşanan fırtınada vakit zaman saatte 92 kilometre rüzgâr suratı ölçüldü ve 127 kilogramlık yağış gerçekleşti. Ankara’nın yıllık ortalaması ise 392 kilogramdır. Bu 4 gün boyunca 250 ağaç devrilmesi, 63 çatı uçması, 5 istinat duvarı çökmesi, 166 mahsur kalma dâhil 6670 olaya Belediyemiz tarafından müdahale edildi.

YOĞUN YAĞIŞLAR YENİNDEN BAŞLAYACAK 

Bugün Ankara’da öğlenden sonra ağır yağışların başlaması beklenmektedir. Bugünkü yağışın olumsuz sonuçlarının, evvelki yağışlarda toprağın suya doyması nedeniyle daha çok olabileceği varsayım edilmektedir. Bu bakımdan, bilhassa istinat duvarı yakınlarına araçların park edilmemesi, büyük mesire alanları üzere açık alanlardaki kişisel programların ertelenmesi üzere önlemlerin alınmasını vatandaşlarımızdan bilhassa rica ederiz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, kentimizde yaşanan sel felaketlerinin olumsuz tesirlerini en aza indirmek için bugün 1468 araç 3914 çalışanı ile teyakkuz halinde saha çalışmalarına devam etmektedir. Mağdur olan vatandaşlarımıza ise tek tek ulaşıp mağduriyetlerini tahlile kavuşturmaya devam edecek, yaralarımızı birlikte saracağız. Ankara’mıza geçmiş olsun.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.