Android 11’in bir özelliği eski sürümlere de geliyor

Neyse ki, bu durum değişmek üzere. Şirket, bugün yaptığı bir geliştirici güncellemesinde, Aralık 2021’den itibaren Google’ın bu işlevselliği Android 6 (Marshmallow) ve sonraki sürümleri çalıştıran tüm cihazlara sunmaya başlayacağını duyurdu.

Bu özellik, şirketin “milyarlarca” cihaza sunacağı bir Google Play hizmetleri güncellemesinin izniyle gelecek. Yeni yazılımı cihazınıza yükledikten sonra, Android 11 veya sonraki sürümleri hedefleyen uygulamalarda bu özellik varsayılan olarak etkinleştirilecek. İşletim sisteminin eski sürümlerinde ayrıca manuel olarak etkinleştirme seçeneği de olacak.

Bir uygulamaya ilk yüklediğinizde vermiş olabileceğiniz tüm izinleri unutmak kolay olabileceğinden, bu uygulama oldukça kullanışlı diyebiliriz. Çoğu Android kullanıcısının takdir etmesi gereken küçük ama cihazları kullanım performansınızı yükselten bir özellik diyebiliriz.

Android 12 yakında çıkacak ancak hala eski işletim sistemini kullanan cihazlar mevcut. Bu nedenle özelliğin getirilmesi kullanıcıların işini kolaylaştıracaktır. Özelliği aldığınızdan emin olmak için cihazınızı güncellemeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir