AK Partili Dağ’dan ‘Atatürk Havalimanı’ savunması: Central Park olacak

Posted by

AK Parti Genel Lider Yardımcısı Hamza Dağ, yıkım hazırlıkları büyük reaksiyon çeken Atatürk Havalimanı’na yapılacak millet bahçesini “Kemal Beyefendi ve grubu ne yaparsa yapsın, İstanbul’un Central Park’ı olacak bu proje hayata geçecek ve tüm milletimizin hizmetine sunulacaktır” kelamlarıyla savundu.

Dağ, toplumsal medya hesabından paylaştığı görüntülü bildiride, “CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP’nin provokasyon siyasetine Atatürk Havalimanı’nın yerine yapılacak millet bahçesi konusunda devam ettiğini” öne sürdü.

İstanbul Havalimanı’nın 29 Ekim 2018’de faaliyete alındıktan sonra bugün dünyanın en ağır ikinci havalimanı olduğunu savunan Dağ, Atatürk Havalimanı’nın bulunduğu yere ise Türkiye’nin en büyük millet bahçesinin yapılacağını söyledi.

AA’nın haberine nazaran bu kararın, Türkiye’nin, Avrupa’da ve dünyada 5,5 milyar fidan ile en çok ağaçlandırma yapan ülkelerden biri olmasını sağlayan çevreci anlayışlarının göstergesi olduğunu öne süren Dağ, ‘alanda millet bahçesinin yanı sıra gençlerin bilimsel çalışmalarına mesken sahipliği yapılacak toplumsal donatı alanlarına da yer verileceğini ve bölgenin toplanma alanı mahiyeti kazanacağını’ söyledi.

‘BUGÜN TAKINILAN HAL ÇELİŞKİLİDİR’

Burada rastgele bir yapılaşma yahut imara katiyen müsaade verilmeyeceğini argüman eden Dağ, Kılıçdaroğlu’nun 2018’de katıldığı bir televizyon programında “Millet Bahçesi projesi bizim projemizdir” dediğini hatırlattı.

Bu açıklamanın, Atatürk Havalimanı’na millet bahçesi yapılması konusunda kendilerinin de bir kanılarının olduğunu ortaya koyduğunu lisana getiren Dağ, “Bugün ise takınılan hal büsbütün çelişkilidir ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun son periyotta dozunu artırmaya çalıştığı fakat beceremediği kaos sevdalısı siyasetlerin devamı niteliğindedir” dedi.

Hamza Dağ, şöyle devam etti:

“Kemal Beyefendi ve takımı ne yaparsa yapsın, İstanbul’un Central Park’ı olacak bu proje hayata geçecek ve öncelikle İstanbulluların ve tüm milletimizin hizmetine sunulacaktır. Şayet CHP, çevreyi savunan bir irade göstermek istiyorsa, İstanbul’da kesilen 112 çınar ağacının, İzmir’de son 3 yılda kesilen 2 bine yakın tescilli palmiyenin, Mudanya’da katledilen yüzlerce zeytin ağacının ve birçok CHP’li belediyenin kestiği ağaçların hesabını kendi belediye liderlerine sorabilir. Sayın Kılıçdaroğlu’nun bu siyaset anlayışına mutlaka prim vermeyecek ve milletimizin muhtaçlıkları için çalışmalarımızı sonuna kadar sürdüreceğiz. Maalesef Kemal Bey’in başı karışık. Kendi iradesiyle hareket etmediği için dün yararlı gördüğü bir işin bugün ziyanlı olduğunu sav edebiliyor. Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu çark siyaseti kendi örgütünü bile bezdirmiş olacak ki bugün CHP İstanbul Vilayet Başkanlığının Millet Bahçesi önündeki basın açıklamasına yalnızca 750 kişi katılmıştır. Bu tablo Kılıçdaroğlu’nun parti teşkilatında bile inandırıcılığının kalmadığının göstergesidir. Kendilerine çağrımdır, gelin bir sefer olsun doğrunun ve olması gerekenin yanında olun, dikkat çekmek için itiraz etme anlayışınızla kendinizi daha fazla komik duruma düşürmeyin.” (HABER MERKEZİ)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.